Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 6339
SEÇİME DOĞRU KASTAMONU'LULAR
Metin Temel (Yazar) tarafından yazıldı.   
Salı, 22 Ekim 2013 16:58

SEÇİME DOĞRU KASTAMONU’LULAR

 

Yeni bir seçim atmosferine girmek üzereyiz,hatta  girdik diyebilirim.bir çok parti çoktan büyükşehirlerde ve ilçelerde adaylarını açıkladılar bile.Mart 2013 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Türkiye’yi 5 yıl yönetecek yerel yöneticiler belli olacak.

 

Belediye başkan adayları, il meclis üyesi ve ilçe meclis üyesi adayları mevcut görevlerinden istifa ederek aday adaylıklarını,kesinleşenler adaylıklarını açıkladılar.

 

Kastamonulu hemşerilerimiz acaba bu seçimde nasıl bir yol izleyecekler.Özellikle büyükşehirlerde yaşayan Kastamonular eskiden olduğu gibi siyasete gene mesafeli mi duracaklar.?

 

Konuya İstanbul da yaşayan Kastamonu’lular açısından baktığımızda maalesef siyaset arenasında Kastamonu’luları göremiyoruz.Resmi rakamlara göre İstanbul ‘da 575.000 civarında Kastamonulu yaşıyor,bunlara Kastamonu da doğmuş,sonradan kütüğünü İstanbul’a aldıranlar ile, İstanbul da doğup,İstanbul nufusuna kayıt olanlar hariç.Hepsini topladığınızda gayri resmi rakamlara göre 1 milyon Kastamonu’lu İstanbul da yaşıyor.

 

Bu kadar kalabalık bir topluluk  İstanbul da yeterince temsil ediliyor mu.? Ne yazık ki temsil edilmiyor.İstanbul da Kastamonu’lu olup ta il, ilçe ve belde belediye başkanı olan kişi sayısı yok denecek kadar az.benim bildiğim tek kişi,Gaziosmanpaşa belediye başkanı olan Dr Erhan Erol var.İl meclis üyeleri ile ilçe meclis üyeliklerinde çok değerli hemşerilerimiz var,ancak sayısı yeterli değil. İstanbul da yaşayan diğer bölge ve diğer illerin insanları bizim bölge insanımızdan daha fazla bu konulara ilgi duyuyorlar.

 

Sosyal statüsü ne olursa olsun,ekonomik gücü yeterli olan tüm hemşerilerimiz yerel seçimlerde aday olsunlar.herhangi bir siyasi parti altında olabilirler.kendilerini ifade edebilecekleri,fikirlerini ve düşüncelerini hayata geçirebilecekleri  bir partiden aday  olabilir.Belediye başkanı,meclis üyesi,hatta muhtar adayı olsunlar.ne kadar çok hemşerimiz aday olursa o kadar çok hemşerimizin seçilme şansı olur.

 

Artık yönetilme değil,yönetme  devri gelmiştir.Kastamonu’lular İstanbul’daki gelecekleri kendileri tayin etmelidir.Güvenilir,doğru ve her anlamda donanımlı hemşerilerimize bu seçimlerde destek verelim.özellikle gençlerimizin önünü açalım.onları teşvik edelim.

 

Şimdiden Seçimlerde aday olmayı düşünen,aday olan tüm hemşerilerimize mavaffakiyetler dilerim.

 

Metin TEMEL

Başkan  Vekili

 

 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Yeni Fotograflar Eklenmiştir
2010 Kurban bayramı, 2011 ...
Piknik Fotografları Eklendi
06 06 2010 Tarihinde Düzenle...

Rastgele Haberler

Geri Sayım Başladı Çile Bitecek
Karadeniz Sahil Yolu Projesi k...