Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 9533
Elvan Şener
Site Yönetim tarafından yazıldı.   
Perşembe, 20 Mayıs 2010 02:00

ELVAN ŞENER VEFAT ETTİ

Bozkurtlular Derneği Onursal Başkanı Elvan Şener Vefat etti..

Deliktaş Hacıibrahim Derneği Olarak ELVAN ŞENER'e Yüce Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.
ELVAN ŞENER KİMDİR ?
10.10.1947 yılında Kastamonu/Bozkurt Koşmapınar Köyünde doğdu.1953 ylında İstanbul'a gelip Beşiktaş Turgut Reis İlkokulu'nda ilk öğrenimini bitirdi. Orta ve Lise eğitimini Zincirlikuyu Yapı Sanat Enstitüsünde tamamlayıp 1967 yılında mezun oldu.

1967 yılında Norm Kazan fabrikasına üretimden sorumlu yönetici, 01/11/1968 yılına kadar gündüz çalışıp gece üniversite eğitimi aldı. 1968 yılında Alarko'nun Topçulardaki ilk fabrikasında üretim atölyeler şefi olarak işe başladı.
1968 yılında Işık Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu Makina Mühendislik Bölümünde başlayıp Yıldız Üniversitesi'ne geçti. Burada çalışırken aynı zamanda akşamları da yüksek eğitimine devam etti.

Daha sonra Üniversitenin 4.sınıftan ayrılarak Almanya'ya gitti.1972-1976 yılları arasında Almanya'da kaldı.Schömberg ve çevre illerde Türk İşçileri Derneği başkanlığı yaptı. Türk amatör futbol kulübünü kurup turnuvalar düzenledi.Türk Kültürünü yaymak amacıyla Türk Okulu açılmasına öncülük edip, öretmen tahisi yaptırdı.Türk uçak acenteliği kurulmasına önayak olup Türkiye'ye uçak kaldırılmasında öncülük etti.

1976 yılında tekrar Türkiye'ye Alarko A.Ş'ye geri döndü.Burada atölyeler şefliği, imalata müdürlüğü, zaman zaman vekaleten fabrika müdürlüğü yaptı. 1989 yılında Alarko A.Ş.'den emekli oldu.

Serbest iş hayatına atılarak, garanti arsa ve yapı kooperatifi başkanlığı yaptı. 106 daire 3 blok inşaatı 30 ayda bitirip sahiplerine teslim etti.Aynı zamanda Sinop ilinde 4 blok 48 daire özel inşaat yapıp sattı. 1996 yılında Kavacık-Rüzgarlıbahçe Mahallesin'de BOTİTAŞ A.Ş. yapı marketi açtı ve halen bu kuruluşta esnaflığa devam etmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşarı;
1995 yılında Kastamonu-Bozkurtlular Derneği Kurucu üyeliği ve başkanlığı yaptı.23 köy derneğini birleştirerek Bozkurt Dernekler Birliği'ni kurup başkanlığını yürüttü. 2 yıl Tüm Kastamonuluar Derneği ve KASDER Genel Başkan Yardımcılığını aptı.8 yıl Kabataş Ticaret ve Meslek Okulu Öğrenci Koruma Derneği başkanlığı yaptı.

Siyaset;
1990 yılında Beşiktaş DYP Yönetim kurlu Üyeliği seçim büroları başkanlığı yaptı. 1996 yılında Beykoz DYP'te üye ve delege olarak çalışmalarını sürdürdü.Bozkurtlular Derneği Onursal Üyesi olan Elvan Şener halen esnaf olarak çalışma hayatına devam etmekte idi.
 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Duyuru!
Arnautköyde oturan, kuşköy...
Piknik Fotografları Eklendi
06 06 2010 Tarihinde Düzenle...

Rastgele Haberler

Davutoğlu’ndan seçim öncesi müjde!
Davutoğlu’ndan seçim ön...
Şerife Bacının Torunları Kan Verdi.
İnebolu dernek başkanların...