Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 10091
Şerife Bacının Torunları Kan Verdi.
Site Yönetim tarafından yazıldı.   
Salı, 01 Haziran 2010 02:00

 

İnebolu dernekleri ve siyasi temsilcileri, merkezi Beykoz’da bulunan Deliktaş ve Hacıibrahim Köyleri Derneği'nin 30 Mayıs 2010 Pazar günkü sabah kahvaltısında bir araya geldiler.Kahvaltılı toplantıya siyasi ve sivil toplum kuruluşunu temsilen çok sayıda kişi katıldı.

-Beykozlu Kastamonulular Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir

-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Belediye Meclis Üyesi ve Beykozlu Kastamonulular Dernek Kurucu Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu

-İkader-İnebolu ve Çevresi İktisadî ve Kültürel Kalkınma Derneği Başkanı Kamil Tunoğlu

-Kastamonu İl Genel Meclisi Üyeleri İsa Karamehmetoğlu ve Mehmet Kösem

-Akparti İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Özdemir

-Akparti İnebolu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Yılmaz ve Ekrem Çakılcı

-Dibek Köyü Dernek Başkanı Muharrem Çolakoğlu
-Üçlüce Köyü Dernek Başkanı Bayram Uslu
-Çubuk Köyü Dernek Başkanı Satılmış Köseoğlu

-Yuvacık Köyü Dernek Başkanı Mehmet Erdoğan
-Hayrioğlu Köyü Dernek Başkanı Hasan Vural

-Beykoz Belediye Başkan Danışmanı hemşehrimiz İsa Sucuoğlu

-Beykoz Çiftehavuzlar Mah. Dernek Başkanı Turgut Çifter


 

Ev sahipliğini Deliktaş ve Hacıibrahim Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yaptığı kahvaltının ardından dernek başkanı Mehmet Temel, misafirlerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek konuklara “hoşgeldiniz” dedi.

Kahvaltılı toplantının ardından Kızılay işbirliği ile yapılan 2.kan kampanyasını da hatırlatarak konuşmasını tamamladı.

Daha sonra İnebolu Cemal Özdemir oyun havaları ekibi kısa bir müzik ziyafeti sunarak gurbette memleket havası yaşattı.Toplantıya iştirak eden siyasi temsilcilere, dernek başkanlarına ve söz isteyen konuklara söz hakkı tanındı.

İkader Başkanı Kamil Tunoğlu; “Kastamonu Merkez bürokrasisi ve eşrafı, sahil ilçelerinin sorunlarını içselleştirip kendi sorunu olarak görmedi.Sürekli soğuk ve ilgisiz davrandı.İlçeler de bu duruma tepki olarak ili by-pas ederek kendi sorunlarını kendisi çözmeye çalıştı.Bu durum hem il için hem ilçeler için iyi olmadı.Ne ilçeler kendi sorununu çözebildi, ne de il kalkınabildi.Çözüm; ilin ilçeleri kucaklaması, ilçelerin de il yöneticileriyle birlikte hareket etmesidir” dedi.

“İnebolu’nun liman sorununu kendi sorunu olarak kabul etmeyen meslek örgütü yöneticilerinin Kastamonu’nun gelişim ufkunu açamayacağı bilinmelidir” diyen İkader Başkanı Kamil Tunoğlu, “merkez, bu mikro merkeziyetçilik anlayışını terk etmediği sürece Kastamonu’nun kalınması için daha çok bekleriz” dedi.

İnebolu-Çatalzeytin ve İnebolu-Cide arasındaki sahil yolunun mutlaka yapılması gerektiğini ifade eden Kamil Tunoğlu sahil şeridinde ulaşımın saatlerce sürdüğünü  mutlaka sahil şeridinde ulaşımı kolaylaştıracak sahil yolunun yapılması gerektiğini, bunun sahil ilçelerine iktisadi ve kültürel kalkınma yönünden getirilerinin olacağını, merkez Kastamonu’yu da zayıflatmak yerine aksine güçlendireceğini dile getirdi.

İnebolu dışından gelerek İstanbul’daki sivil toplum kuruluşu temsilcilerini yalnız bırakmayarak büyük bir özveri gösteren Akparti İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Özdemir ve Kastamonu İl Genel Meclisi Üyeleri İsa Karamehmetoğlu ve Mehmet Kösem yaptıkları konuşmalarda, İnebolu ve köylerinde yapılan sağlık, alt yapı ve sosyal alanda çalışmalar hakkında genel bir anlatım yapıp, planlama aşamasındaki çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

 

 

Akparti İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Özdemir, Kastamonu havaalanının kıştan önce açılacağını dile getirdi.İnebolu’da, tüm Kastamonu İl Genel Meclisi üyeleriyle bir toplantı yaptıklarını ve orada dile getirilen projelerin yanında İnebolu-Sinop sahil karayolunun A sınıfı devlet karayolu statüsüne alınması için projelendirilmesi için gerekli sunumlarda bulunduklarını ve yapılacak projeler arasına aldırdıklarını ifade etti.

 


 

Akparti İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Özdemir “İnebolu’nun Türkiye’nin İstiklal Madalyalı tek ilçesi olmasıyla övünmenin yeterli olmayacağını, önemli olanın bu madalyayı hak edenlere yaraşır hizmetler sunmak olduğuna” dikkat çekti.

İnebolu’nun, tarihte kalkınmasının ekonomiye dayalı olduğunu hatırlatan Akparti İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Özdemir, “Bartın, Çatalzeytin, Sinop ve hatta Rusya ile geçmişte olduğu gibi bugün de neden ekonomik ticaret yapmayalım” diye söyledi.

“Hangi partiden olursa olsun İnebolu’ya hizmet edenlerin yanında olduklarını, birinci önceliğinin siyaset değil, İnebolu’ya hizmet olduğunu” üzerine basarak vurgulayana Mustafa Özdemir “sahil kesiminden mutlaka bir milletvekilinin seçilmesi” gerektiğinin altını çizdi.

Akparti İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Özdemir, “bizim sorunlarımızı ancak bizim yaşadıklarımızı bilen ve yaşayan insanlar anlayabilir” diyerek sahil ilçelerine üvey evlat muamelesi yapıldığını dile getirerek serzenişte bulundu.

İl Genel Meclisi üyeleri İsa Karamehmetoğlu da, bu tür çalışmalarda İnebolu insanının yanında olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.Yürütülen çalışmaların uzaktan göründüğü kadar kolay olmadığını, 81 İnebolu köyüne ayırım yapmaksızın hizmet götürmek zorunda olduklarını ifade eden İsa Karamehmetoğlu, hangi zor şartlar altında hizmet verdiklerini anlattı.

Kahvaltılı toplantı sonrasında dernek başkan ve yetkilileri, Akparti İnebolu İlçe Başkanı ve Kastamonu İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte bir toplantı daha gerçekleştirerek köylerinin ve İnebolu’nun sorunlarını masaya yatırarak çözüm önerileri üzerinde durdular.

 

Beykozlu Kastamonulular 2.Kan Kampanyası

 


 

Daha sonra Beykozlu Kastamonulular Derneği’ni ziyaret eden İnebolulu siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri burada dernek yöneticileri ile tanışma fırsatının yanında, Kızılay ile ortaklaşa yapılan 2.kan bağışı kampanyasını yerinde gördüler.

 


 


 


 

Beykoz’daki BEYKASDER-Beykozlu Kastamonulular Derneği ve Deliktaş & Hacıibrahim Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Kızılay ile 2.si gerçekleştirilen kan kampanyasına Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün'de kan vererek destek oldu ve toplam 128 ünite kan desteği sağlandı.


Yapılan toplantılar neticesinde tüm dernek yöneticileri hem birbirleriyle tanışma imkanının yanında, ilçe yöneticilerine sorunlarını birinci ağızdan iletme ve çözüm önerileri sunma fırsatını yakaladılar.İnebolu ve köyleri adına verimli bir toplantı oldu.

 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Piknik Fotografları Eklendi
06 06 2010 Tarihinde Düzenle...
Duyuru!
Arnautköyde oturan, kuşköy...

Rastgele Haberler

Kastamonulularda bayram coşkusu
Beykoz Belediye Başkanı Yü...