Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 9684
Terörün Her Türlüsünü Lanetledik.
Pazartesi, 09 Mayıs 2011 18:57

8 Mayıs Pazar günü Taksim İstiklâl Caddesinde ülke meseleleriyle ilgili duyarlılığımızı bir kez daha dile getirerek üzerimize düşen vazifeyi yaptık.

alt

İstanbul Kastamonululular Derneği KAS-DER'in düzenlediği, Kastamonu`da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyuna yapılan saldırıyı protesto etmek için İstiklal Caddesi`nde, "Teröre Lanet Yürüyüşü" yapıldı.

alt

Galatasaray Lisesi önünde toplanan Kastamonu derneklerinin üyeleri saat 14:00'te "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "İstiklal şehri Kastamonu terörü lanetliyor", "Kastamonu halkı teröre karşı" yazılı dövizler, Türk bayrakları ve "Askere, polise uzanan eller kırılsın","Teröre karşı omuz omuza" sloganları atarak Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçtiler.
 
alt
 

KAS-DER ve KAS-KON tarafından yapılan ortak açıklamada; yapılan saldırının alçakça ve haince olduğu belirtilerek, "Kastamonu halkı olarak bu saldırı bizi derinden üzmüştür. Yıllar önce `birkaç çapulcu` denilerek görmezlikten gelinen terör örgütü, bugüne kadar varlığını sürdürerek gelebilmiştir. Sorunun çözümü için harcanacak çaba dünden daha fazladır ve her geçen gün zorlaşmaktadır" diye konuştu.

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını ifade eden Çelebioğlu, Kastamonu`nun Kurtuluş Savaşı`nda pek çok fedakarlık gösterdiğini vurgulayarak şöyle devam etti:

"Bu olayın Kurtuluş Savaşı`nın anılarını taşıyan Kastamonu`da olması üzüntümüzü daha da arttırmıştır. Türk halkı ve Kastamonulular cephede çarpışan şehit ve gazi atalarının, cephe geri mucizesi mimarı anaların, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emanetini böldürmeyecektir. Gerektiğinde geçmişte ataları neler yapmışsa tekrarlayacaklardır. Burada neye mal olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti`ni sonsuza kadar yaşatmaya bir kez daha ant içtiğimizi dünyaya ilan ediyoruz."

Yürüyüşe eski bakanlarımızdan MHP İstanbul 2. bölge milletvekili adayı Murat Başesgioğlu, Haseki Eğtim ve Araştırma Hastanesi eski başhekimi ve AK PARTİ İstanbul milletvekili adayı Opr. Dr. A. Haldun Ertürk de katıldı. 

 

alt

Yapılan açıklamanın ardından İstiklal Marşı okunduktan sonra yürüyüş sona erdi.
 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Piknik Fotografları Eklendi
06 06 2010 Tarihinde Düzenle...
Duyuru!
Arnautköyde oturan, kuşköy...

Rastgele Haberler

15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMI
15 Temmuz Demokrasi Ba...