Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 9446
Kocaman`ın babası şampiyonluğu İnebolu`da kutladı
Pazartesi, 23 Mayıs 2011 17:40

Sivasspor`u yenerek Fenerbahçe`yi şampiyon yapan ikinci Türk teknik direktör olarak adını tarihe yazdıran Aykut Kocaman’ın babası Nurettin Kocaman ve Annesi Sabiha Kocaman şampiyonluğu İnebolu’da kutladılar.

alt

Nurettin Kocaman ve beraberindekiler Sıvas Spor Fenerbahçe Maçını İnebolu öğretmen evinde izledikten  sonra taraftarlarla birlikte şampiyonluğun sevincini yaşadılar.Nurettin Kocaman Oğlumun fenerbahçeyi şampiyon yapmasından dolayı çok mutluyum.Eşim ve ben aile olarak çok gurur duydum.Avrupa şampiyonlar liginde de Fenerbahçemize başarılar dikliyorum dedi.

alt

alt

Fenerbahçe'nin şampiyonluğu İnebolu'da sokaklara taştı.Konvoy oluşturuldu.coşku gece yarılarına kadar sürdü

alt

alt

 

alt

Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın babası Nurettin Kocaman, yaşanan zorlu ve üzüntülü süreçlerden sonra gelen şampiyonluğun kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

 

Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın babası Nurettin Kocaman, yaşanan zorlu ve üzüntülü süreçlerden sonra gelen şampiyonluğun kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın babası Nurettin Kocaman ve eşi Sabiha Kocaman yaklaşık 10 arkadaşı ile birlikte ülke turu yapıyor. Öğretmenevlerinde kalan Nurettin Kocaman ve beraberindeki kafile, İnebolu Öğretmenevi'nden sonra Kastamonu Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi'nde konakladı. İHA muhabirinin sorularını cevaplayan baba Nurettin Kocaman, Fenerbahçe'nin zorlu bir süreçten sonra gelen şampiyonluğa çok sevindiklerini kaydetti. Eşinin ve kendisinin Sivasspor maçını izlerken çok

heyecanlandıklarını anlatan baba Kocaman, "Biz anne ve baba olarak şunu açıkça söyleyeyim. Biz oğlumuzdan daha çok stres yaşadık. Biz alışığız bize bir şey olmaz falan derdi. Aykut'un bize dedikleri gerçekten doğru çıktı. Son akşam İnebolu Öğretmenevi'nde maç izlerken eşim gelip yanıma oturamadı. Koridorda gidip geldi. Sürekli gezinip durdu. Gelip tabelaya bakıyor, tekrar gidiyor stresten. Anne ve babalık yapmak gerçekten çok zor. Ama Allah'a şükür amacımıza ulaştık" dedi.

"STRESTEN UYUYAMADIM"

Nurettin kocaman, şampiyon olduklarında ise yaşadıklarını ve duygularını ise şöyle anlattı:

"Her babanın hissedeceği şeyleri hissettim. Tabi o benim evladım ve onun başarılı olması kadar başka hiçbir şey beni mutlu edemez. Bende bu yüzden çok mutlu oldum gerçekten. Gerek evladım Aykut'a gerek Fenerbahçe'ye gerek futbolculara bundan sonrada çeşitli alanlarda başarılar dilerim. Şimdi çok mutluyuz. Fazla bir şey söyleyecek konumda değiliz. Yani inanın akşam rahata erdim ama bir taraftan da günlerin verdiği heyecan ve stres geç saatlere kadar uyuyamadım yatakta. Hala bunların etkisini yaşıyoruz."

Büyük takımlarda antrenörlük yapmanın çok daha stresli ve zor bir görev olduğunu belirten Baba Kocaman, şampiyonluk sürecinde yaşadıkları olayların bunu bir kez daha ispatladığını ifade ederek, "Şimdiki dönemde gerçekten teknik direktörlük görevi çok zor. Hele böyle büyük takımlarda, çeşitli yansımaların olduğu, çeşitli tepkilerin olduğu olumlu olumsuz yerde görev yapmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha gördüm. Oğlum daha öncede Malatyaspor, Konyaspor, Ankaraspor ve İstanbulspor gibi yerlerde bu tür görevler yaptı. Orada da stresler yaşandı ama bu tür hiç birinde olmadı. Gerçekten büyük kulüpler de başta Fenerbahçe olmak üzere görev yapmak çok zor. Takımımız şampiyon oldu. İnşallah dilerim ki bundan sonraki yıllarda da bu şampiyonlukları, Avrupa gibi daha başka ve zorlu kulvarlarla sürdürürler" diye konuştu.

EN ÜZÜLDÜĞÜ ANI

Şampiyonluk sürecinde yaşanan bazı olayların ise Aykut'u olduğu kadar eşi ve kendisini de çok üzdüğünü ifade etti. Baba Kocaman, kendilerini üzen olayı ise şöyle ifade etti:

"İlk devre yeni transferler yapılmış dünya kupası nedeniyle, Lugano gibi vaktinde gelemeyen futbolcular vardı. O koşullarda Avrupa şampiyonluk ligine katıldı. Elemelerde tabi başarısız oldu. Ama bunu maalesef basın ve medya camiasını öyle değerlendirmedi. Kadrosundaki sadece 13 futbolcu ile deplasmana gittiği oldu. Düşünebiliyor musunuz bir yabancı eleme maçlarında 13 kişi ile deplasmana gidiyorsunuz. O takımın şuandaki mevcut kadrosunun yarısı bile etmiyor. Bu yüzden de başarısız oldu. Buda sanki Aykut'un başarısızlığı gibiymiş yansıtıldı. Niye bu gerçeği, bu şekilde söyleyemiyorlar da, Aykut'u eleştiriyorlar. O zaman ailesi olarak çok üzüldük. Ama kime anlatacaksınız. Kimseye anlatmak mümkün değil. İçimize gömdük, sürekli içimize gömdük. En çok, ilk devredeki o başarısızlık üzdü bizi. Bazı nedenlerden dolayı başarısız olmasına çok üzüldük. Ama ikinci devre 9 puanlık fark kapanınca gerçekten rahatladık. Ve amacımıza ulaşacağımıza anladık."

Aykut'un bu zorlu süreçte sürekli kendilerini teskin edip, ikazlarda bulunduğunu anlatan Nurettin Kocaman, "Aykut zaten o zaman bize, 'Baba, anne siz yapmayın etmeyin biraz uzak kalın. Biz alışkınız' diyordu. Ama uzakta kalamıyorsunuz tabi ki" diye devam etti.

Fenerbahçe'deki futbolculuk döneminde 2 şampiyonluk, 3 kez gol krallığı sevincinden sonra teknik adamlık döneminde de ilk şampiyonluğunu yaşayan Aykut'un başarısında en büyük rolün disiplin olduğunu anlatan Baba Kocaman, bu disiplini ise ailesinden örnek aldığını söyledi. Aykut'un disiplinli olması konusunda hiç uyarmadığını anlatan Baba Kocaman, "Şimdi biz öğretmen ailesiyiz. Yani öğretmen ailesi demek, bence disiplinli ailedir. Zaten okulda görevini yaparken başarılı olmak için disiplin şart. Disiplin olmayan yerde başarı olmaz. Aykut bizim aile içindeki yaşamımızı örnek almıştır. Onu özel olarak oturtup ta, 'oğlum şöyle, oğlum böyle' diye asla bir laf söylememişimdir. Aykut özellikle spor camiasında olumlu sinyaller vermiş ise eğer, onu mutlaka evi içinden almıştır. Özel bir eğitimle falan değil. Ailesinin davranışından şuradan veya buradan yani yakın çevresinden almıştır davranışını" diye konuştu.

Fenerbahçe Kulüp yönetiminin Aykut Kocaman'a destek verdiğin belirten Baba kocaman, kulüp yöneticilerine ise şöyle teşekkür etti:

"Camia olarak kilitlenmek gerekli. Hoca üzerine yoğunlaşmak gerekli. Sağ olsunlar Fenerbahçe'de hoca üzerine yoğunlaştılar. Ben ona inanıyorum. Çatlak sesler gelmedi. Aykut'a hep desteklediler. Kötü zamanda bile arkasında durarak destek verdiler. Onun için Aykut, öz güven kazandı ve özgüven ile konuşmaya bile başladı. İstediği kadroyu tam olmasa bile istediği kadroya yakın bir kadro oluşturdu. Ve hep birlikte Aziz Yıldırım'ında desteği ile başarıya ulaştılar."

"OĞLUM PARREİRA'YI ÖRNEK ALIYOR"

Oğlu Aykut'un Fenerbahçe'ye göze hoş gelen ve keyif veren oyun oynatmaya başladişampiyon oldu. İnşallah dilığını belirten Kocaman, oğlunun teknik direktörlük görevinde Brezilya Milli Takımı ve Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Parreira'yı örnek aldığını söyledi.

Fenerbahçe'nin birkaç tane şöhret futbolcu alacağı müjdesini veren Baba Kocaman, önemli transferle Fenerbahçe'nin Avrupa'da da başarılı olacağına inandığını kaydetti. Kocaman, "Her yıl başarı olmayabilir. Zaten böyle bir kural da yok. O zaman liginde, futbolun da önemi kalmaz. Her yıl Fener şampiyon olsa, Beşiktaş, Galatasaray olmasa, önemi kalmaz. Rekabette kalmaz. Şuanda Türkiye'de şampiyon olmuş, iskeleti belli bir takım var. Ama eksik yanları da var. Onu Aykut biliyor. Ben de biliyorum. Ben sorarım oğluma, zaman zaman söyler. Mutlaka bir, iki transfer yapacaklarına, önemli kişileri alacaklarına inanıyorum. O zaman da mutlaka Avrupa'da da başarılı olur. Şimdi ön elemesiz gruplara kalacak. Gruplara kalacak takımlar da önemli. Biraz şans, kura işi. Ama böyle de olsa, Fenerbahçe'nin bir iki tane şöhret futbolcu alacağını da düşünürsek, başarılı olacaklarına inanıyorum" yorumunda bulundu.

alt

 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Duyuru!
Arnautköyde oturan, kuşköy...
Müzik Kutusu
Müzik Kutusu Aç...

Rastgele Haberler

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri
Başkan vekilimiz Meti...