Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 9763
Beykozlu Kastamonululardan Şehitlerimize Vefa Örneği
Salı, 27 Aralık 2011 13:30

                                      alt

Beykoz Kastamonular Derneği ve KAS-DER Beykoz Şubesi'nin şehitler için organize ettikleri mevlit programı bayram namazlarını anımsattı.

alt

KAS-DER ve Beykoz Kastamonular Derneği’nin Beykozlu şehitler için organize ettikleri mevlit programı bayram namazlarını anımsattı. Rüzgarlıbahçe Merkez Camii’ndeki aşırı kalabalığın cami içindeki tebrikleşmesi dakikalarca devam etti.

alt

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın açılış konuşmasını yaptığı programa, Dünya Kur'an okuma 2.si Mehmet Bilir de katıldı.İslam dininin birlik beraberliği emrettiğini söyleyen Müftü Demirtaş, Kastamonulular'ın bunu çok iyi yaptığını ve kendilerini tebrik ettiğini söyledi.

alt

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, İBB Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, Çubuklu Mahallesi eski muhtarı Şenel Ustabaşı, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Beykozlu Kastamonulular Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir, Dost Beykoz İmtiyaz sahibi Kader Gür ve Yazar Raif Öztürk’ün yanı sıra yüzlerce vatandaşın katıldığı mevlit programı Hakan Ertekin’in okuduğu ilahi ve kasidelerle devam etti.

alt

Dünya Kuran-ı Kerim okuma 2.si Mehmet Bilir’in Kuran-ı Kerim okuduğu sırada manevi duyguların yoğunlaşması insanların duygusal anlar yaşamasına neden oldu… Mehmet Bilir’in ardından Mevlit-i Şerif için dua eden Göksu camisi eski imamlarından Mehmet Karaahmetoğlu Beykozlu şehitlerin isimlerini tek tek saydı.
 
Mevlit programının ardından Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş camii içindeki vatandaşlarla tek tek tokalaşarak tebrik yaptı… Bu sırada camii içinde uzun kuyruk oluşması bayram sabahlarını anımsattı.
 
Camii dışında ise üç ayrı noktada mevlide katılan vatandaşlara kavurma, pilav ve ayran ikram edilirken, cami içindeki vatandaşların dışarıya çıkmasıyla mevlide çok sayıda bayan dinleyici katıldığı da anlaşıldı.
 
Kaynak: Dostbeykoz Gazetesi
 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Duyuru!
Arnautköyde oturan, kuşköy...
Piknik Fotografları Eklendi
06 06 2010 Tarihinde Düzenle...

Rastgele Haberler