Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 6555
Davutoğlu’ndan seçim öncesi müjde!
Çarşamba, 18 Şubat 2015 18:01

Davutoğlu’ndan seçim öncesi müjde!

AK Parti İl Kongresi'ne katılmak üzere Kastamonu’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehirde hayata geçecek projeleri seçimden önce açıkladı.

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen AK Parti 5. Olağan Kastamonu İl Kongresi’ndeki konuşmasına şehrin manevi şahsiyetlerini yad ederek başlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Şeyh Şaban-ı Veli'den manen ders almış herkes, Kastamonuludur. Onun için biz de Kastamonuluyuz.” dedi.

Bürokratik engelleri kaldırarak Kırık Barajı’nın yapımına kısa sürede başlanacağını söyleyen Başbakan Davutoğlu, “ Konu barajdan açılmışken, 37 bin araziyi sulayacak Araç Barajı yapımına Mart ayında başlayacağız. Ayrıca 17 taşkın koruma tesisi ve 27 göleti Kastamonu’ya hediye edeceğiz. İnşallah Kastamonu’ya yakışır kapalı spor salonu için en kısa zamanda talimatı vereceğiz.” diyerek, başlanan projelerin de kısa sürede tamamlanacağının sözünü verdi.

davutoglu_secim_oncesi-mujde

Davutoğlu, İnebolu Limanı’nın önemine dikkat çekerek, “ İnebolu Limanı’nın özelleşerek Türkiye’nin önemli limanlarından olmasını ve Kastamonu’nun, ekonomimizin lojistik merkezi olmasını istiyoruz. Ulaşım hatları üzerinde Kastamonu tarihte hak ettiği yeri bu kez alsın. Bu bağlantıları kuracağız ve geliştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Kastamonu’nun turizm potansiyeline de değinen Davutoğlu şöyle konuştu: “Kültür ve Turizm Bakanımızın özellikle bana refakat etmesini istedim. Kastamonu bir eyalet merkezi ve evliyalar şehri olarak da en nadide eserleri bünyesinde barındırıyor. Bu tarihi eserlerden bir tek çakıl taşı dahi düşmeyecek. Yoksa hesabı veremeyiz. Ahşap ustacılığının en güzel eserleri burada. Kastamonu turizm açısından keşfedilmemiş bir hazinedir. Bu kültürü de korumaya kararlıyız.

 

Uluay tek geçti

 

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen kongrede, Av. Halil Uluay  seçime tek liste girdi. Delegelerin tamamının oyunu alan Uluay Ak Parti Kastamonu il başkanı seçildi.

Başbakanın gezisinden notlar:
  • Özel uçak ANA ile Kastamonu Havalimanı'na gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu ile beraberindeki Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'i, Vali Şehmus Günaydın, TBMM Adalet Komisyonu Başkan Vekili Hakkı Köylü, AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş karşıladı. Kalabalık bir konvoy ile kongrenin yapılacağı salona gelen Ahmet Davutoğlu, burada da coşkuyla karşılandı.
  • Davutoğlu ve beraberindeki heyet kongrenin ardından Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri ile Mehmet Feyzi Efendi’nin türbelerini ziyaret etti.
  • Heyet Vali Şehmus Günaydın’ın ardından Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret ederek şehirden ayrıldı.

 

Davutoğlu, Şeyh Şaban-I Veli türbesini ziyaret etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı Kongresi’nin ardından Asa suyundan içen Davutoğlu, türbede dua etti. Davutoğlu vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Çocuklara hediyeler dağıtan Davutoğlu, daha sonra yaklaşık 500 metrelik yolu yürüyerek Mehmet Feyzi Efendi’nin türbesine geçti.  Türbe ziyaretlerinin ardından Başbakan Davutoğlu, otobüsle Kastamonu Valiliği’ne gitti.

Yaklaşık 1,5 saatlik görüşmenin ardından Davutoğlu ve beraberindeki heyet Kastamonu Belediyesi’ne geçti. Belediye önünde mehter takımı ile karşılanan Davutoğlu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’tan brifing aldı.

Kaynak: http://www.istamonu.com


 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Duyuru!
Arnautköyde oturan, kuşköy...
Müzik Kutusu
Müzik Kutusu Aç...

Rastgele Haberler

KÖYÜMÜZE HES (HİDROELEKTRİK SANTRALİ) 2013
Çevre ve Şehircilik Bakanl...
Bayramlaşma Programımız yapıldı.
DELİKTAŞ HACIİBRAHİM KÖ...