Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 5264
BİR YIL BÖYLE GEÇTİ
Metin Temel (Yazar) tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 04 Şubat 2017 10:21

BİR YIL BÖYLE GEÇTİ

 

Sevgili hemşehrilerim, değerli üyelerimiz,

Yönetimimizin seçilmesinden bu güne yaklaşık 10 ay geçti. Bu 10 aylık süre içinde, faaliyetlerimize ve çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik.

10 aylık süre içinde yaptığımız çalışmalarımızdan ve faaliyetlerimizden sizlere kısaca bahsetmek istiyorum.

Nisan ayında seçildikten hemen sonra büyük bir piknik organize ettik. Üyelerimiz ve hemşehrilerimiz bu piknikte gönüllerince eğlendiler. Çalınan müziklerle, yöresel davul zurna ekibi ile coşan misafirler, ödüllü yarışmalarla büyük bir heyecan yaşadılar.

Beykoz Belediye başkan yardımcısı hemşehrimiz Muharrem Kaşıtoğlu, başkan danışmanı İsa Sucuoğlu, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, piknik etkinliğimize katılarak bizlere destek oldular.

2017 yılında da piknik organizasyonumuzu ilkbahar aylarında gerçekleştireceğiz. Şimdiden tüm üyelerimizi ve hemşehrilerimizi davet ediyorum.

Haziran ayında dernek merkezimizde, üyelerimizle kahvaltılı istişare toplantısı düzenledik. Toplantıda dernek lokalimizi yenileyeceğimizi ,Deliktaş eski cami yanı etkinlik alanındaki eksiklikleri gidererek üyelerimizin hizmetine sunacağımızı söylemiştik. Sözümüzü tuttuk, lokalimizi yeniden tadil ederek yepyeni bir yüze kavuşturduk. Ayrıca Deliktaş eski cami yanı etkinlik alanındaki eksiklikleri tamamlayarak yaz etkinliğinden önce hazır hale getirdik.

Temmuz ayında Ramazan bayramı hemen sonrasın da, her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz  Deliktaş köyü eski cami yanı etkinliğinde 20.defa bir araya geldik,güzel bir etkinlik oldu.

15 Temmuzda malumunuz üzere FETÖ/PDY ülkemize karşı bir darbe girişiminde bulundu. Milletimizin feraseti ve ülkesine sahip çıkması ile darbe püskürtüldü. Günlerce meydanlarda demokrasi nöbetleri tutuldu. Dernek olarak demokrasimizin ve milletimizin yanında olduk. Temmuz aynın sonunda dernek merkezimizde toplanarak Beykoz Belediyesi önüne kadar demokrasi yürüyüşü gerçekleştirdik. Yürüyüşe büyük bir kalabalık katıldı. Beykoz belediyesi önünde 11 cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve diğer siyasi parti temsilcileri sanatçılar birer konuşma yaparak darbeye kınadılar.

Kasım ayı içinde Deliktaş köy konağı projesi ile ilgili dernek merkezimizde istişare toplantısı yapıldı. Temeli atılan köy konağı projesi için maddi kaynak sağlandı.

Aralık ayında Suriye ’nin Halep şehrindeki savaş mağdurları için Beykoz geleninde düzenlenen “Beykoz’dan Halep’e Yol Açın” kampanyasına katılarak 1000 adet battaniye temin ederek İHH İnsani Yardım Vakfı ‘nın organizasyonunda ocak ayının ilk haftasında Suriye ye gönderdik.

 Değerli hemşehrilerimiz,

Faaliyetlerimizi yaparken üyelerimizden, üye olmayan gönüldaşlarımızdan her zaman olduğu gibi maddi manevi destek aldık. Buradan hepsine, hepinizi şahsım ve derneğimiz adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

2017 yılında da faaliyetlerimize devam edeceğiz. Gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projeler ile ilgili çalışmalara devam ediyoruz.

Nisan 2017 yılında yapmayı düşündüğümüz geniş katılımlı üye toplantımızda 1 yıllık çalışmalarımızı sizlere daha detaylı bir şekilde aktaracağız.

Yazıma burada son verirken 2017 yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını cenabı Allah tan niyaz eder, tüm üyelerimize ve hemşehrilerimize saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Metin Temel

Dernek Yön. Krl. Başk.

 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Müzik Kutusu
Müzik Kutusu Aç...
Duyuru!
Arnautköyde oturan, kuşköy...

Rastgele Haberler

PİKNİK BAHANE EĞLENCE ŞAHANE
Artık geleneksel hale gele...